Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II, po wszystkich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

 

 

 


Peregrynacja wizerunku i relikwii Jana Pawła II w parafii Szczepanowice
20 czerwca 2020
“OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”!
Peregrynacja wizerunku i relikwii Jana Pawła II w parafii Szczepanowice. W sobotę 20 czerwca 2020 roku, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szczepanowicach przyjmował Wielkiego Gościa, Świętego Jana Pawła II, w Jego relikwiach i wizerunku. Relikwie zostały przywiezione z parafii w Pleśnej przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowicach. Po wprowadzeniu do kościoła parafialnego i przywitaniu zgromadzeni na uroczystościach parafianie uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza asystenta parafialnego Akcji Katolickiej, Księdza proboszcza Jana Króla. W homilii ksiądz przypomniał postać świętego Papieża i Jego nauczanie….

Czytaj dalej

Parafia pw. Ducha Świętego Rzuchowa – Peregrynacja Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II
18 czerwca 2020
18 czerwca 2020 w Parafii Rzuchowa pw. Ducha Świętego. Peregrynacja Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II Patrona Akcji Katolickiej. Msza święta celebrowana przez Diecezjalnego Asystenta Akcji Katolickiej Ks. dra hab. Jana Bartoszka.
Program czuwania przy Relikwiach i Obrazie:
19.00 – Różaniec prowadzony przez POAK.
19.30 – Czuwanie Młodych z refleksją na podstawie nauczania Jana Pawła II.
20.00 –  Nabożeństwo z odczytaniem próśb wiernych, składanych do koszyczka na Ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia.
20.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez POAK.
20.30 – Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim…..

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze
13 czerwca 2020
Dnia 13 czerwca 2020 roku, w oktawie Bożego Ciała i dniu upamiętniającym objawienia fatimskie, nasza parafia przeżywała uroczystość nawiedzenia obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Dzieło peregrynacji zostało podjęte w Diecezji Tarnowskiej w związku z przeżywaną w 2020 roku 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II – patrona Akcji Katolickiej w Polsce i jako duchowe przygotowanie do jubileuszu 25-lecia istnienia w diecezji Akcji Katolickiej po reaktywacji.
Peregrynujący obraz i relikwie przedstawiciele naszego Oddziału przejęli od parafii Zaczarnie i o godzinie 18 zostały procesyjnie wprowadzone do kościoła. Uroczystość nawiedzenia rozpoczęła się Eucharystią, którą celebrował ks. Proboszcz Stanisław Szałda – Asystent Parafialny Akcji Katolickiej….

Czytaj dalej


„Oddany Maryi, Sługo Miłosierdzia, Janie Pawle Wielki wstawiaj się za nami”
9-10 czerwca 2020
9 i 10 czerwca 2020
roku, dokładnie w 33 rocznicę przyjazdu Ojca świętego do Tarnowa, przeżywaliśmy w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II. Aby się przygotować na to spotkanie od niedzieli 31 maja po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie do NSPJ modliliśmy się nowenną do św. Jana Pawła. Jego wstawiennictwu polecaliśmy Kościół św. i papieża Franciszka, naszą Ojczyznę i cały świat, kapłanów, misjonarzy i osoby konsekrowane, wypraszaliśmy nowe święte powołania do służby w Kościele, polecaliśmy polskie rodziny, aby były silne wiarą i miłością, ludzi chorych i cierpiących prosząc dla nich o łaskę zdrowia oraz ustanie epidemii, modliliśmy się o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także za dzieci i młodzież, aby wzrastali w łasce i mądrości, zawierzaliśmy wspólnotę parafialną, naszych duszpasterzy oraz wszystkich członków Akcji Katolickiej i ich rodziny….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej
6-7 czerwca 2020
6 i 7 czerwca 2020 roku, w szczególnie i trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa, przeżyliśmy w naszej parafii  piękne wydarzenie: nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. W sobotę przedstawiciele naszego oddziału Akcji Katolickiej odebrali relikwie i obraz św. Jana Pawła II z parafii sąsiedniej Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej. Ich uroczystego wprowadzenia do kościoła dokonali księża, członkowie Akcji Katolickiej i parafianie…..

Czytaj dalej

Nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii Opatrzności Bożej w Jodłówce-Wałkach
5 czerwca 2020
W pierwszy piątek, 5.06.2020 przeżywaliśmy uroczystość nawiedzenia relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. O godz.15 uroczyście wprowadziliśmy relikwie do naszego parafialnego kościoła. Po przywitaniu przez księdza proboszcza, modliliśmy się koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do św.Jana Pawła II.  O godz.15.30 odprawiliśmy Mszę św, różaniec, modlitwy do św.Jana Pawła II, prośby i podziękowania….

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II w Parafii Skrzyszów k. Tarnowa pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
3-4 czerwca 2020
W dniach 3-4 czerwca 2020 Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzyszowie przeżywała nawiedzenie obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II. Oczekiwane przez Parafian obraz i relikwie Świętego Jana Pawła II zostały odebrane w dniu 3 czerwca 2020r. z Parafii Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pogórskiej Woli. Po uroczystościach zakończonych Apelem Jasnogórskim, członkowie  Parafialnego Oddziału AK na czele z ks. Wikarym Krzysztofem Kutkiem oraz asysty Ochotniczej Straży Pożarnej udali się do Skrzyszowa….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie
27 maja 2020
„OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”
W środę 27.05.2020 r. przeżywaliśmy uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Było to bardzo doniosłe wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej. Przypadło ono w szczególnym i trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa. Te okoliczności jeszcze bardziej zmotywowały parafian do modlitwy o ustanie epidemii szczególnie przez wstawiennictwo naszego świętego.
Relikwie zostały uroczyście wniesione w procesji przez przedstawicieli Akcji Katolickiej do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Bogusław Czech. …

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy
11 marca 2020
Z okazji setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II patrona  Polskiej Akcji Katolickiej odbywa się w Diecezji Tarnowskiej peregrynacja jego relikwii i obrazu.  11 marca 2020 r. relikwie i obraz zagościły w parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. Relikwie i obraz zostały uroczyście wprowadzone do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta. Po niej wierni całowali relikwię i modlili się , kończąc czuwanie Apelem Jasnogórskim. Członkowie AK przygotowali program modlitw, w którym był też montaż słowno- muzyczny złożony z tekstów Karola Wojtyły i słów jego bliskich i przyjaciół…..

Czytaj dalej


Obraz i relikwie św. Jana Pawła II w parafii Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie
10 marca 2020
W dniach 10-11 marca 2020 roku w naszej parafii przeżyliśmy piękne wydarzenie – nawiedzenie obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Wydarzenie to miało miejsce w związku z przygotowaniami do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, którą będziemy obchodzili 18 maja 2020 roku oraz duchowe przygotowanie do jubileuszu 25 – lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.
Do uroczystości parafia przygotowała się poprzez 9 – dniową nowennę do św. Jana Pawła II. W naszej parafii peregrynacja rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej…..

Czytaj dalej

RELACJA Z PEREGRYNACJI OBRAZU I RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II W PARAFII PUSTKÓW-OSIEDLE
9 marca 2020
Słowa modlitwy kardynała Angelo Comastri towarzyszyły peregrynacji relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu.
Dnia 9 marca 2020 roku o godzinie 17.30 rozpoczęło się w naszej parafii nawiedzenie wizerunku i relikwii największego Polaka – papieża Jana Pawła II. W uroczystej procesji członkowie Akcji Katolickiej wnieśli obraz i relikwie swojego patrona. Następnie odmówiony został różaniec i rozpoczęto uroczystą Mszę Świętą, którą odprawiał ksiądz proboszcz Roman Woźny…..

Czytaj dalej


Peregrynacja w parafii p.w. NMP Królowej Polski w Ostrowie
8 marca 2020
„Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”
W dniu 07.03.2020r. delegacja przedstawicieli POAK na czele z ks. proboszczem Józefem Rusnarczykiem  przyjęła relikwie i obraz Świętego Jana Pawła od POAK w Nagoszynie. Przygotowania do peregrynacja rozpoczęliśmy od trzydniowego Triuduum.
Od rana 8 marca z wielką radością zaczęliśmy realizować wcześniej przygotowany program nawiedzenia. W czasie każdej mszy świętej okolicznościowe kazanie wygłosił ks dr hab. Jan Bartoszek diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej, natomiast po mszy można było ucałować relikwie św. Jana Pawła II, otrzymać pamiątkowy obrazek oraz wesprzeć ofiarą Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, którego dyrektorem jest ks. Jan Bartoszek…..

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie
7 marca 2020
,,, O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: «Twój Bóg zaczął królować»”. Iz 52,7
Od kilku tygodni parafia pw. św. Antoniego w Nagoszynie przygotowywała się do tak wielkiego wydarzenia, jakim było nawiedzenie naszej wspólnoty parafialnej przez obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Co prawda od Jego śmierci upłynęło już 15 lat i powoli zaciera się w umysłach katolików – zwłaszcza tych młodszych- pamięć o tym Największym z Rodu Polaków, którego historia nazwała Janem Pawłem Wielkim, a tytuł ten przysługuje tylko kilku papieżom i świętym w kościele…..

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II w parafii Św.Mateusza Ap.i Ew. w Mielcu
2 marca 2020
Peregr
ynacja obrazu i relikwii  Świętego Jana Pawła II Patrona Akcji Katolickiej w Polsce  pod hasłem ,, OTWÓRZCIE DRZWI  CHRYSTUSOWI”  w  parafii  Św.Mateusza Ap.i Ew. w Mielcu 2 marca 2020r.
                 Dziękując Bogu za ten wielki dar dla naszej Ojczyzny, Kościoła i całego świata jakim był św. Jan Paweł II i jego pontyfikat, cieszymy się ,że oddział Akcji Katolickiej i wierni naszej parafii mogliśmy przeżywać dzisiejszą  uroczystość nawiedzenia relikwii i obrazu tego Wielkiego Polaka w Bazylice Mn.  p.w. św. Mateusza Ap. i Ew. w Mielcu…..

Czytaj dalej

DEKANAT DĄBROWA TARNOWSKA ŻEGNA RELIKWIE I OBRAZ ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA WIELKIEGO.
26 lutego 2020
Przez jedenaście dni, od 16 do 26 lutego 2020 roku, parafie dekanatu Dąbrowa Tarnowska cieszyły się z obecności Świętego Jana Pawła II. Relikwie i Wizerunek naszego ukochanego Papieża gościły we wszystkich jedenastu wspólnotach parafialnych wchodzących w skład dekanatu, co było ewenementem w skali diecezji. W każdym dniu wprowadzenia relikwii miejscowemu oddziałowi Akcji Katolickiej i parafianom towarzyszył w modlitwie prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda, poświęcając na to codziennie około pięciu godzin. Niejednokrotnie do sąsiednich parafii udawali się także inni członkowie stowarzyszenia. Święte Znaki nawiedziły kolejno: Zalipie, Olesno, Odporyszów, Dąbrówki Breńskie, Dąbrowę Tarnowską, Gruszów Wielki, Radgoszcz, Nieczajną, Szarwark, Żelazówkę, Smęgorzów….

Czytaj dalej


Relacja z peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii Smęgorzów.
26 lutego 2020
Smęgorzów był ostatnią parafią dekanatu dąbrowskiego, która przeżywała peregrynacje relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w ramach duchowego przygotowania się do 100. rocznicy Jego urodzin, 25 – lecia działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej i 20 – lecia powstania POAK w naszej parafii. Dzień ten wypadł w Środę Popielcową i rozpoczął okres Wielkiego Postu.
Relikwie oraz obraz przybyły do nas w asyście Straży Pożarnej OSP Smęgorzów z parafii Żelazówka. Na głos dzwonów o godzinie 16.55 relikwie i obraz św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone do kościoła gdzie oczekiwali i witali Go parafianie ze Smęgorzowa, Sutkowa i Podradwania….

Czytaj dalej

RELIKWIE I OBRAZ JANA PAWŁA II W PARAFII PW. ŚW. WINCENTEGO A’ PAULO W ŻELAZÓWCE
25 lutego 2020
W dniach 25-26 lutego 2020 roku nasza wspólnota parafialna miała zaszczyt gościć dostojnego gościa – Jana Pawła II w znaku relikwii i wizerunku, przekazanych nam z parafii Szarwark. Jan Paweł II przyszedł do nas jako dobry ojciec do swoich dzieci, aby ich wysłuchać, by pomóc, by wesprzeć w życiowej drodze i na życiowych zakrętach.
Na to wyjątkowe spotkanie przybyli prawie wszyscy mieszkańcy miejscowości: dzieci i młodzież, ojcowie i matki, babcie i dziadkowie, członkowie Akcji Katolickiej. O godz. 16.30 rozpoczęła się uroczystość powitalna przez ks. proboszcza w asyście służby liturgicznej i członków Akcji Katolickiej. Po wstępnej modlitwie odśpiewaliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym została odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. ….

Czytaj dalej


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II WŚRÓD WIERNYCH I CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ W SZARWARKU
24 lutego 2020
Peregrynacja relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II dla całej społeczności parafii świętego Andrzeja Boboli w Szarwarku była znaczącym przeżyciem w odzwierciedleniu bliskości wielkiego świętego Polaka, Ojca miłosierdzia, pomimo że w parafii znajdują się jego relikwie. Ta doniosła uroczystość odbyła się w dniach 24 i 25 lutego bieżącego roku, który poświęcony jest osobie Jana Pawła II, jubileuszowi 100. rocznicy jego urodzin, ale i 25-lecia reaktywacji działalności Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej, co szczególnie podkreślało jej znaczenie i przeżycie.
Duchowym przygotowaniem do niezwykłego spotkania z Ojcem Świętym były odbywające się w parafii rekolekcje wielkopostne z naukami głoszonymi przez ks. prałata Karola Dziubaczkę…..

Czytaj dalej

WSPÓLNOTA PARAFIALNA W NIECZAJNEJ GOŚCI JANA PAWŁA II
23 lutego 2020
            Janie Pawle, miej nas w swojej opiece,
            pobłogosław z okna niebieskiego.
            Pomóż nam wypłynąć na głębię
            i nie lękać się wyzwania żadnego.
           Niezwykła radość, szczęście i wdzięczność przepełniały nasze serca, bo gościliśmy w naszej parafii – w Relikwiach i Obrazie – Świętego Jana Pawła II Wielkiego! W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu Ojciec Święty wiele podróżował – odbył 104. pielgrzymki zagraniczne, odwiedził 130 krajów, wszędzie umacniając siostry i braci w wierze. W dniach 23 i 24 lutego przybył do Nieczajnej….

Czytaj dalej


Chrześcijańska rodzina naszym Westerplatte – Peregrynacja relikwii patrona Akcji Katolickiej w parafii św. Kazimierza w Radgoszczy
22 lutego 2020
Chrześcijańska rodzina naszym Westerplatte – Peregrynacja relikwii patrona Akcji Katolickiej w parafii św. Kazimierza w Radgoszczy 22 – 23 lutego 2020 r.
               Cytując słowa Św. Jana Pawła II – „każdy ma swoje Westerplatte” – powiedział w homilii główny celebrans Mszy Świętej, odprawionej na początku uroczystości, a dalszy przebieg nawiedzenia zdawał się potwierdzać, że radgoscy parafianie w swoim zatroskaniu doskonale rozumieją to papieskie przesłanie….

Czytaj dalej


Uroczystość peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gruszowie Wielkim
21 lutego 2020
W piątek, 21 lutego, o godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczystość peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w kolejnej parafii dekanatu dąbrowskiego – Gruszowie Wielkim. Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadzili członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Później, po prywatnej adoracji, o godz. 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Szczęśniaka z okolicznościowym kazaniem poświęconym życiu i pracy naszego papieża. Po Eucharystii została odprawiona modlitwa różańcowa prowadzona przez Akcję Katolicką i parafian. Licznie zebrani wierni w ciszy adorowali wizerunek Jana Pawła Wielkiego oraz relikwie, które po zakończonym nabożeństwie wszyscy ucałowali. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniu apelu jasnogórskiego i błogosławieństwem udzielonym przez księdza proboszcza….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej
20 lutego 2020
W czwartek 20.02.2020 r. przeżywaliśmy uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Było to bardzo doniosłe wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej. Zebraliśmy się bardzo licznie w naszym kościele parafialnym. Uroczystość rozpoczęła się od powitania relikwii i obrazu przez księdza proboszcza i złożenia kwiatów przez delegacje członków Akcji Katolickiej.
Następnie rozpoczęła się uroczysta Masza Święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Cyrana, który wygłosił okolicznościowe kazanie na temat Wielkości i Świętości Jana Pawła II…..

Czytaj dalej

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W DĄBRÓWKACH BREŃSKICH
19 lutego 2020
W dniu 19 lutego 2020 roku nasza parafia przeżywała nawiedzenie Relikwii i Obrazu Świętego Jana Pawła II. Delegacja z prezesem Akcji Katolickiej w asyście strażaków OSP Dąbrówki Breńskie udała się po Relikwie i Obraz Świętego Jana Pawła II do parafii Odporyszów. Po przybyciu do naszej parafii o godzinie 17.00 w uroczystej procesji wprowadzono Obraz i Relikwie do świątyni. Po powitaniu rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej ks. Bogdan Więcek, głosząc okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzili modlitwę różańcową…..

Czytaj dalej


Peregrynacja Relikwii św. Jana Pawła II w Parafii Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Odporyszowie
18 lutego 2020
Dzień 18 lutego 2020 to szczególny dzień dla parafian z Odporyszowa. Mieliśmy wielkie szczęście gościć duchowo w naszym Sanktuarium Świętego Jana Pawła ll w postaci Relikwii i Obrazu. Relikwie przewieziono z Parafii Olesno przy asyście AK i OSP Odporyszów z Księdzem Proboszczem Januszem Oćwieją. Uroczystości powitania rozpoczęły się o godzinie 16:45.  Na to szczególne spotkanie przybyli nie tylko parafianie,  ale również goście z innych parafii. Był to czas modlitwy, skupienia, pamięci o naszym Umiłowanym Rodaku Świętym Janie Pawle ll…..

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II w parafii Olesno.
17 lutego 2020
W dniach 17-18 lutego w naszej parafii miała miejsce peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. W tę uroczystość włączyła się cała wspólnota parafialna. Jej przeżyciu towarzyszyła ciągła modlitwa i adoracja. Wspólnota Szkoły Podstawowej w Oleśnie specjalnie na tą okazję przygotowała akademię poświęconą naszemu Papieżowi. Peregrynacji towarzyszył patronat Akcji Katolickiej. Wydarzenie to doskonale wpisuje się w Rok św. Jana Pawła II, który właśnie przeżywamy….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Zalipiu 16 lutego 2020 r.
16 lutego 2020
Zalipie jest pierwszą parafią dekanatu dąbrowskiego, która przeżywała nawiedzenie obrazu oraz relikwii św. Jana Pawła II. W ramach duchowego przygotowania do uroczystości m.in. uczestniczyliśmy w trzydniowych rekolekcjach poświęconych Jego życiu i nauczaniu.
Relikwie oraz obraz św. Jana Pawła II zostały przywiezione przez prezesa i członków Akcji Katolickiej w asyście straży pożarnej z Zalipia i Pilczy Żelichowskiej z parafii Nieciecza – dekanat Żabno. Na głos dzwonów o godz. 17.00 relikwie i obraz zostały uroczyście wprowadzone do kościoła, gdzie w modlitewnym czuwaniu oczekiwali tłumnie wierni, członkowie Akcji Katolickiej,…

Czytaj dalej

Peregrynacja relikwii i obrazu św.Jana Pawła II w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Niecieczy
15 lutego 2020
W dniu 15 lutego 2020r. przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odebrali relikwie i obraz św. Jana Pawła II z parafii Otfinów. Przed mszą św. relikwie zostały uroczyście wprowadzone do kościoła przez księdza proboszcza Stanisława Wąchała. Po mszy św. rozpoczęły się nabożeństwa przygotowane przez Róże Różańcowe, grupę Modlitewną Miłosierdzia Bożego, młodzież oraz członków Akcji katolickiej. Niedziela 16-go lutego była dniem cichej modlitwy, uczestniczeniem w Eucharystii oraz w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Po każdej mszy św. wierni mogli skorzystać z łaski, aby uczcić i ucałować relikwie św. Jana Pawła II…..

Czytaj dalej

Parafię w Gręboszowie nawiedziły relikwie i obraz Św. Jana Pawła II
12 lutego 2020
W dniu 12.02.2020 r. naszą parafię nawiedziły relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonali: księża, członkowie Akcji Katolickiej oraz służba liturgiczna. Słowo powitania wypowiedział ks. proboszcz Wiesław Babiarz, a następnie rozpoczęła się Msza Święta, którą koncelebrowali: ks. prałat R. Banach, ks. kanonik T. Skóra oraz ks. proboszcz. Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło ucałowanie relikwii oraz osobista adoracja. O godzinie 20:00 AK poprowadziła modlitwę różańcową oraz modlitwę wstawienniczą wraz z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych przez parafian. Następnie została odmówiona Litania do św. Jana Pawła II. Wieczorne czuwanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego….

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II w Parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie Górnym
28 listopada 2019
W dniu 28 listopada 2019 r. po wspólnej modlitwie w parafii Borzęcin Dolny, prezes i wiceprezes  POAK w Borzęcinie Ewelina Wójcik oraz Beata Staśko, wraz z księdzem proboszczem Mikołajem Piecem otrzymali obraz oraz relikwie św. Jana Pawła II. Następnie w asyście motorów oraz OSP Borzęcin Górny przewiezione zostały do parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie i w procesji, przy licznym udziale parafian, wniesione do świątyni. Uroczystość rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia, wieczorem odbyła się Msza św., którą celebrował wspólnie z proboszczem, wikariusz Paweł Wrzos oraz zaproszony asystent dekanalny AK ks. Jan Panek – proboszcz parafii Mokrzyska….

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii Jana Pawła II w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach.
26 listopada 2019
Jan Paweł II zajmuje wyjątkowe miejsce wśród papieży oddanych krzewieniu kultu Bożego Serca. Jan Paweł II przypominał i uczył, że: ,, Kościół od zarania swych dziejów zwracał się do przebitego na krzyżu Serca Chrystusowego, z którego wypłynęła krew i woda, symbole sakramentów, które tworzą Kościół, a Ojcowie chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu widzieli w Sercu Wcielonego Słowa początek dzieła naszego zbawienia, owoc miłości Bożego Odkupienia, którego przebite Serce jest szczególnie wymownym symbolem”….

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II w parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Cerekwi.
23 listopada 2019
Dnia 23 listopada 2019 r. o godzinie 17 : 00 rozpoczęła się uroczystość peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II według opracowanego programu. W asyście ministrantów, lektorów, księży , delegacja POAK z prezesem wprowadziła do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Po okadzeniu obrazu i relikwii prezes Pani Janina Rzucidło w imieniu POAK złożyła kwiaty przed obrazem i relikwiami.  Ksiądz proboszcz odmówił modlitwę do św. Jana Pawła II . Mszę świętą ” O JANIE PAWLE II , PAPIEŻU ” celebrował ksiądz proboszcz Józef Sadowski wraz z księdzem prałatem Józefem Korzeniem. W liturgii mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele POAK. W czasie mszy świętej nastąpiło ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II przez  wiernych….

Czytaj dalej


Akcja Katolicka w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeczowie
21 listopada 2019
W dniu 21.11.2019 r Prezes Parafialnego Oddziału AK Władysława Starma i ksiądz proboszcz Stefan Irla o godz. 14:30 odebrali obraz i relikwie św. Jana Pawła II z parafii Brzeźnica i przywieźli do Krzeczowa. Msza św. rozpoczęła się o godz. 18:00 i odbywała się według proponowanego porządku. Relikwie zostały uroczyście wprowadzone do kościoła przez prezesa AK Władysławę Starma w asyście niosącej biało-żółte róże sekretarz AK Franciszki Romańskiej, księdza proboszcza i służby liturgicznej….

Czytaj dalej


UROCZYSTA PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II W PARAFII ŚW. PAWŁA APOSTOŁA W BOCHNI
19 listopada 2019
Uroczystą Mszą św. w Starym Sączu rozpoczęła się peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej, której celem jest duchowe przygotowanie do Jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej oraz uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. W naszej parafii to ważne religijne wydarzenie miało miejsce 19 listopada br., uczestniczył w nim Prezes Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Pan Robert Rybak wraz z małżonką. Do tego wydarzenia  chcieliśmy się dobrze przygotować zarówno w wymiarze duchowym jak i organizacyjnym oraz zachęcić całą wspólnotę parafialną do udziału w uroczystości….

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii JPII w parafii Chełm
18 listopada 2019
„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
W dniu 18.11.2019r. Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie  otworzyła drzwi świątyni, aby powitać szczególnego gościa Jana Pawła II, który odwiedził naszą parafię ale już od 16.10.2016r. spogląda na nas z obrazu a od 30.12.2018r gości w relikwiach w naszej parafii na stałe i towarzyszy nam szczególnie w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca. …;

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II w Parafii p.w. św. Małgorzaty PiM w Trzcianie
16 listopada 2019
16 listopada 2019  o godz. 18.00 w naszej parafii rozpoczęła się bardzo podniosła uroczystość. W asyście wozów strażackich OSP Trzciana przybyły do nas relikwie oraz obraz świętego Jana Pawła II. Przywitał je proboszcz parafii ks. Władysław Midura. Następnie relikwie oraz obraz zostały wniesione w orszaku procesyjnym przez przedstawicieli Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej do wnętrza świątyni. Po okadzeniu rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana msza święta z formularza o św. Janie Pawle II. Msze świętą celebrowali ksiądz profesor Antoni Paciorek, ksiądz profesor Ireneusz Stolarczyk oraz ksiądz proboszcz Władysław Midura….

Czytaj dalej


Święty Jan Paweł II u Pani Fatimskiej w Kobylu
14 listopada 2019 r.
Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Kobylu jest pierwszą na ziemiach dekanatu Lipnickiego, do której przybył Wielki Pielgrzym naszych czasów. 14 listopada 2019 r. o godzinie 18 członkowie Akcji Katolickiej w uroczystej procesji  wnieśli relikwie do świątyni. Po okadzeniu relikwii ksiądz proboszcz Stanisław Kuczaj przywitał znamienitego Gościa i złożył w Jego opiekę całą parafię i Akcję Katolicką. W wygłoszonej podczas mszy świętej homilii ks. Proboszcz wskazywał na nierozerwalność pontyfikatu świętego Papieża z Matką Bożą Fatimską. Tak jak Jan Paweł II zawierzył swoje życie Maryi, czego wyrazem było jego uratowanie po zamachu w dniu 13 maja 1981 roku, tak teraz i my na jego wzór powinniśmy zawierzyć siebie patronce naszej parafii….

Czytaj dalej

Uroczysta peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w parafii św. Jakuba Apostoła Brzesko
13 listopada 2019
13 LISTOPADA 2019 R. W PARAFII NMP MK I ŚW JAKUBA APOSTOŁA W BRZESKU PRZEŻYLIŚMY PIĘKNE WYDARZENIE-NAWIEDZENIE OBRAZU I RELIKWII ŚW JANA PAWŁA II W RAMACH DIECEZJALNEJ PEREGRYNACJI.

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘŁA SIĘ PROCESJĄ I MSZĄ ŚW KONCELEBROWANĄ,KTÓREJ PRZEWODNICZYŁ KS.PRAŁAT JÓZEF DRABIK. UCZESTNICZYLIŚMY WRAZ Z LICZNIE PRZYBYŁYMI PARAFIANAMI W ODMAWIANIU RÓŻAŃCA,MONTAŻU MODLITEWNYM POŚWIĘCONYM ŚW JANOWI PAWŁOWI II, W NABOŻEŃSTWIE Z MODLITWĄ WSTAWIENNICZĄ PRÓŚB WIERNYCH….

Czytaj dalej


Święty Jan Paweł II zawsze z nami – peregrynacja relikwii w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
12 listopada 2019
Hasło „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” towarzyszące peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po parafiach diecezji tarnowskiej z oddziałami Akcji Katolickiej zobowiązuje i przypomina jedno z najważniejszych przesłań pozostawionych nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego otwierając drzwi kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku w dniu nawiedzenia relikwii Patrona Akcji Katolickiej tj. 12. listopada 2019 . otworzyliśmy nie tylko drzwi naszej świątyni, ale przede wszystkim otworzyliśmy drzwi naszych serc Chrystusowi, do którego drogę wskazywał w swym nauczaniu św. Jan Paweł II….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu Św. Jana Pawła II Parafia Brzesko-Słowina
11 listopada 2019
W naszej parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej Brzesko-Słotwina w pięknym dniu 11 listopada 2019 r. odbyło się nawiedzenie relikwii i obrazu Św. Jana Pawła II głównego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce pod hasłem „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” Dzień ten upamiętnia 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli. Uroczystości peregrynacyjne rozpoczęły się wniesieniem relikwii i obrazu do Świątyni. Członkowie Akcji Katolickiej złożyli w hołdzie kwiaty przed  ołtarzem z relikwiami…..

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii Jasień
10 listopada 2019
W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2019 t. j. w niedzielę, naszą parafię, Wniebowzięcia NMP w Jasieniu nawiedziły relikwie i obraz Św. Jana Pawła II. Ten dzień stał się dniem historycznym, jakże oczekiwanym przez nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, to dzień szczególny dla całej naszej parafii wszystkich pokoleń i stanów, bo jakże nie schylić czoła przed tak niecodziennym gościem, jakże nie zapragnąć takiego spotkania, kiedy nasze podziękowania i prośby mogliśmy wyszeptać Świętej Osobie, która przez tyle lat całym sercem i duchem pragnęła, abyśmy byli wolni, wolnością naszych sumień, wolni powiewem Duch Św…..

Czytaj dalej


Święty Jana Paweł II przybył do Pani Fatimskiej
30 października 2019
Z racji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły oraz jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej, w wybranych parafiach diecezji tarnowskiej trwa peregrynacji obrazu oraz relikwii św. Jana Pawła II-go.

– cieszymy się, że na trasie duchowego pielgrzymowania znalazła się również nasza parafia. Święty Jan Paweł II przybył do wspólnoty w której w sposób szczególny jest czczony – mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku.

Czytaj dalej

Uszew otwarła drzwi Chrystusowi
29 października 2019
Trwa peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II-go, której hasłem przewodnim są słowa papieża Polaka, które wypowiedział podczas inauguracji pontyfikatu na pl. św. Piotra w Rzymie: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

– pontyfikat papieża Jana Pawła II-go przeszedł do historii, jako wielki. On sam był wielki pod różnymi względami. Za czasów ziemskiego posługiwania w Kościele powszechnym dokonał On wielu zmian a nawet cudów – mówił ks. prał. Jan Kudłacz, proboszcz parafii św. Floriana w Uszwi.

Czytaj dalej


„ Święty Janie Pawle II w Wojakowej!
11 października 2019
Wiele miejsc i świątyń po całym świecie odwiedziłeś w czasie swego pontyfikatu. Dziś już jako „obywatel” nieba w swoich relikwiach przybywasz do naszej  skromnej wojakowskiej świątyni.”
Tymi słowami powitał ks. Proboszcz relikwie św. Jana Pawła II po ich wprowadzeniu do kościoła parafialnego w Wojakowej dnia 11.10.2019 r. Czuwanie modlitewne związane z peregrynacją relikwii rozpoczęło się od mszy świętej z licznym udziałem wiernych, której przewodniczył opiekun naszego oddziału ks. Józef Nowak. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr. Andrzej Jasnos, tutejszy rodak. Ks. Andrzej przedstawił nam wspaniałą sylwetkę św. Jana Pawła II,….

Czytaj dalej

JAN PAWEŁ II W PARAFII DOMOSŁAWICE
7 października 2019
W Domosławicach w dekanacie Czchów od 7 października 2019 roku rozpoczęła się peregrynacja relikwii i obrazu kanonizacyjnego Jana Pawła II, głównego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce pod hasłem; „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.
Dni  poprzedzające peregrynację w Domosławickiej parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Doliny Dunajca, to modlitwa różańcowa, poprzedzona cytatami z nauczania Jana Pawła II z wykorzystaniem i oprawą z materiałów Akcji Katolickiej: szkoła wiary, szkoła świętości i szkoła apostolstwa, a także ze spotkania Jana Pawła II na Mszy beatyfikacyjnej błogosławionej Karoliny w Tarnowie….

Czytaj dalej

Peregrynacja relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach
5 października 2019
O godz. 8:00 odprawiona została w kościele parafialnym w Siemiechowie uroczysta Msza św., którą celebrowali ksiądz wikariusz z Siemiechowa Maciej Knapik  oraz ksiądz. proboszcz Piotr Stelmach z parafii pod wezwaniem. Podwyższenia Krzyża św. w Janowicach. Po zakończeniu mszy św. parafianie z Siemiechowa pożegnali święte relikwie i zostały one przekazane wraz z obrazem św. Jana Pawła II. z rąk księdza proboszcza parafii w Siemiechowie Bogusława Cygana do parafii w Janowicach. Po przywiezieniu relikwii do Janowic, do godziny 17.00 odbywała się cicha adoracja wiernych. O godz. 17.00 miało miejsce uroczyste powitanie relikwii i obrazu dokonane przez księdza proboszcza. a następnie odbyła się  msza święta z okolicznościowym kazaniem poświęconym życiu i pracy Świętego Jana Pawła II….

Czytaj dalej


PEREGRYNACJA RELIKWII I OBRAZU ŚW. JANA PAWŁA II w Siemiechowie
4 października 2019
W związku z przypadającym na 2020 rok jubileuszem 25-lecia wznowienia działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej, 4-5 października w naszej parafii przeżywaliśmy nawiedzenie Relikwii i Obrazu Św. Jana Pawła II.
W piątek, 4 października delegacja z naszej parafii udała się po Relikwie i Obraz Św. Jana Pawła II do kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Po przybyciu do Siemiechowa, o godz. 17:00, zostały uroczyście przywitane na placu kościelnym przez kapłanów wraz z asystą oraz oczekującymi wiernymi. Następnie w procesji wprowadzono Obraz i Relikwie do świątyni, po czym członkowie Akcji Katolickiej poprowadzili modlitwę różańcową. Po różańcu odprawiona została uroczysta Eucharystia, koncelebrowana przez ks. proboszcza Bogusława Cygana oraz ks. Macieja Knapika….

Czytaj dalej


Czas modlitwy i zadumy przy relikwiach św. Jana Pawła II w Parafii Brzozowa
3 października 2019
Postać św. Jana Pawła II, jego życie, pontyfikat i nauczanie wciąż są obecne w sercach Polaków. Szczególnie ważna jest osoba Świętego Papieża Polaka członkom Akcji Katolickiej w Polsce, bowiem od niedawna ten Święty został jej patronem. Dlatego też czas, kiedy relikwie i obraz św. Jana Pawła II odwiedziły naszą parafię był czasem modlitwy, radości i wzruszenia.
W środowe popołudnie, 3 października, przywieźliśmy wraz z ks. Sebastianem Piechem relikwie i obraz Świętego do Brzozowej. Po uroczystym wniesieniu odbyła się  koncelebrowana pod przewodnictwem Proboszcza, ks. Stanisława Wojtasa, Msza św….

Czytaj dalej

Peregrynacja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Ap. w Ciężkowicach
2 października 2019
2 października do naszego Sanktuarium w znaku relikwii i obrazu przybył św. Jan Paweł II, w ramach peregrynacji wśród Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Peregrynacja rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem do kościoła relikwiarza i obrazu. Następnie Ksiądz Proboszcz Jan Zając oddał parafię pod szczególną opiekę Świętego Papieża Polaka….

Czytaj dalej

Parafia Rzepiennik Strzyżewski przy Relikwiach Jana Pawła II
29 września 2019
Relikwie Św. Jana Pawła II i obraz kanonizacyjny, nawiedzają poszczególne POAK. W dniach od 29IX do 30 IX 2019r. były w pierwszej na świecie parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim. Nabożeństwo uczczenia relikwii celebrowali proboszcz Ks. Stanisław Kołodziej Ks. Kanonik Bolesław Gnat. Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji, w obecności relikwii, osnuta treściowo na nauczaniu Św. Jana Pawła II….

Czytaj dalej

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii Siedliska Tuchowskie
24 września 2019
“Będą patrzeć na Tego, którego przebili” – te słowa kierują nasz wzrok ku Krzyżowi świętemu, ku drzewu krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. […] ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. […] Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym.                          Z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Zakopanem 6.06,1997 r.

Czytaj dalej

Święty naszych czasów w Bazylice Mniejszej w Grybowie
18 września 2019
,, Święci są po to, aby nas zawstydzali…”
PEREGRYNACJA RELIKWII I OBRAZU ŚW. JANA PAWŁA II
17-18 września 2019 r.
Obraz i relikwie naszego Wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II, wprowadziliśmy do naszej Bazyliki w uroczystej procesji. Relikwie wniosła prezes Barbara Machaczek asyście z Wiesławem Machaczkiem i Stanisławem Obrzutem. Uroczystość rozpoczęliśmy  Mszą świętą, którą w koncelebrze odprawił nasz Asystent kościelny – Proboszcz ksiądz Prałat Ryszard Sorota. Homilię wygłosił ksiądz Prałat Penitencjarz Ryszard Stasik, który ukazał  drogę Jana Pawła II do świętości jako wzór do naśladowania….

Czytaj dalej


Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w Parafii w Krużlowej 16-17 września 2019 r
17 września 2019
„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”  Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i całej parafii pw. Narodzenia NMP w Krużlowej było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II .
Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotował się poprzez dziewięciodniową  modlitwę nowennową do Św. Jana Pawła II . Peregrynację rozpoczęliśmy o godz. 18 – tej uroczystym wprowadzeniem i przywitaniem dostojnego Gościa a następnie rozpoczęła się Masza św. , której przewodniczył i wygłosił słowo  Asystent POAK ks. prałat Marek Szewczyk modląc się w intencji członków POAK. Po uroczystej mszy św. nastąpiło ucałowanie relikwii . Po ucałowaniu relikwii  rozpoczął się montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież naszej Parafii….

Czytaj dalej


Nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Parafia Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium Świętej Rity. Nowy Sącz
11 września 2019
W środę 11 września 2019 roku przeżywaliśmy dzień peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem relikwii o godz. 18.00. Cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedziła Mszę świętą z formularza o św. Janie Pawle II….

Czytaj dalej


„Święty Janie Pawle II – prosimy o wstawiennictwo przed Bogiem bogatym w miłosierdzie” Parafia w Nawojowej
8 września 2019
8 września 2019 roku – dzień szczęśliwy i niezwykły dla naszej wspólnoty parafialnej – peregrynacja obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Członkowie AK wraz z Ks. Bogdanem Lebrykiem przywieźli do naszej parafii relikwie z Laskowej, aby tu dziękować, prosić i uwielbiać naszego patrona….

Czytaj dalej

Parafia p.w. Św. Brata Alberta w Librantowej 04.09.2019r. Uroczysta Peregrynacja
4 września 2019
Pragniemy podziękować Bogu za obecność relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II – Patrona Akcji Katolickiej. Wierni zgromadzili się, aby dać świadectwo wiary – podziękować za wszelkie dobro czynione przez naszego Drogiego, Świętego Rodaka i zawierzyć Jemu wstawiennictwo u Boga….

Czytaj dalej

Święty Jan Paweł II w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach.
18 czerwca 2019
18 czerwca 2019 r.  przybyły do naszej parafii relikwie i obraz Świętego Jana Pawła II. O godzinie 1800 w kościele zgromadzili się wszyscy członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i licznie przybyli parafianie. Przy śpiewie parafialnego chóru, w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza, Kapłanów i przedstawicieli Akcji Katolickiej relikwie zostały uroczyście wprowadzone i złożone obok obrazu Wielkiego Polaka. Po modlitwie do Świętego i złożeniu kwiatów rozpoczęła się koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stanisława Pachowicza, który również wygłosił homilię….

Czytaj dalej


Peregrynacja obrazu i relikwii w Czarnym Potoku
6 – 9 czerwca 2019
Parafia p. w. Św. Marcina Biskupa i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku
„Do zbawienia idzie się przez życie na ziemi i trzeba aby życie to było urządzone po ludzku i po Bożemu”
Jan Paweł II

Święty Janie Pawle II całym sercem witamy Ciebie w naszej Sanktuaryjnej Parafii. Ten dany nam czas Twoich odwiedzin – peregrynacji obrazu i relikwii w naszej parafii trwał od 6 do 9. Czerwca 2019 r. i był bardzo wyjątkowy dla nas. Słynący łaskami obraz Matki Bożej Bolesnej został ukoronowany na Twoich Papieskich Prawach w dniu 12.09.1999 r….

Czytaj dalej


Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w Szczawnicy
3 czerwca 2019
W dniach 3 i 4 czerwca odbywało się nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w  parafii pw św. Wojciecha  w Szczawnicy z racji srebrnego jubileuszu AK  w naszej diecezji. Relikwie otrzymaliśmy od parafii w Sromowcach Niżnych 3 czerwca, skąd spływem Dunajca -ukochanym przez Ojca Świętego- na tratwach przewieźliśmy relikwie do przystani w Szczawnicy. Przywitanie relikwii przez wiernych nastąpiło  na przystani,  a następnie procesjonalnie z przystani do kościoła udaliśmy się na Mszę św. oraz czuwanie. W drodze do kościoła odmawialiśmy różaniec przeplatając go pieśniami maryjnymi….

Czytaj dalej


W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii modlitewne czuwanie w parafii pw. MBNP w Krynicy-Zdroju
28 maja 2019
W dniu 28 maja 2019 r. parafię pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, a w szczególności Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
nawiedził wspaniały Gość. W znaku obrazu i relikwii był z nami święty Jan Paweł II. To święto parafialne rozpoczęliśmy uroczystym wprowadzeniem do kościoła obrazu i relikwii Jana Pawła II. Relikwie spoczęły w miejscu przy ołtarzu przygotowanym przez Leokadie Bober i Annę Rybarską. W obecności Jana Pawła II w znaku obrazu i relikwii podjęliśmy modlitewne czuwanie….

Czytaj dalej


Nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w Barcicach
21 maja 2019
Witamy Cię Święty Janie Pawle II tu w naszej świątyni,
otocz nas swoją troską, wspieraj nas i błogosław ….

Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i mieszkańców parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II. Po uroczystym wprowadzeniu Wyjątkowego Gościa powitał ks. Proboszcz Andrzej Kędryna -Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej. Uroczystości rozpoczęły się 21 maja Nabożeństwem Majowym . O godz. 18 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Proboszcz….

Czytaj dalej


Święty Jan Paweł II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach
19 maja 2019
19 maja 2019 r.  – niezwykły dzień, który na długo pozostanie w pamięci nie tylko członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ale całej parafii. W godzinach wieczornych przybywa do naszej parafii ze Starego Sącza wyjątkowy Gość – św. Jan Paweł II. Wielka radość, a zarazem skupienie malowało się na twarzach wiernych, którzy licznie przybyli na spotkanie z Wielkim Świętym….

Czytaj dalej


Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, w Starym Sączu
18 maja 2019

W 99 rocznicę urodzin Papieża Polaka, po uroczystościach na Ołtarzu Papieskim, obraz i relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, przy której działa Akcja Katolicka.Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotowywał się poprzez modlitwę nowennową do św. Jana Pawła II, aby 18.05.2019r. – w dniu 99 urodzin Papieża wraz z parafianami modlić się wspólnie przy relikwiach. Peregrynację rozpoczęliśmy o godz.17.00 od uroczystego wprowadzenia i powitania dostojnego Gościa.  Odśpiewaliśmy majówkę i o godz. 18.00 rozpoczęła się eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Asystenta POAK ks. prałata Marka Tabora. Po uroczystej mszy św. odmówiliśmy tajemnice radosne różańca świętego, litanię do św. Jana Pawła II i modliliśmy się za kanów w tym trudnym dla nich czasie….

Czytaj dalej

 

 

Komentowanie jest wyłączone